HuzurPinari
Es-Selamu Aleykum HuzurPinarina Hosgeldiniz
 HZ. ADEM'E SECDE EDEN MELEKLER Huzurmq8
HuzurPinari
Es-Selamu Aleykum HuzurPinarina Hosgeldiniz
 HZ. ADEM'E SECDE EDEN MELEKLER Huzurmq8
HuzurPinari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HuzurPinari

Huzur Bulacağiniz Bi Ortam HuzurPinari

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

HZ. ADEM'E SECDE EDEN MELEKLER

YazarMesaj
MaH_SeR
Yonetici
Yonetici
MaH_SeR

HZ. ADEM'E SECDE EDEN MELEKLER Empty
MesajKonu: HZ. ADEM'E SECDE EDEN MELEKLER    HZ. ADEM'E SECDE EDEN MELEKLER EmptyPaz Mayıs 01, 2011 9:38 pm

Hani Rabbin, Meleklere: "Muhakkak ben, yeryüzünde bir halife var edeceğim" demişti. Onlar da: "Biz seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken, orada bozgunculuk çıkaracak ve kanlar akıtacak birini mi var edeceksin?" dediler. (Allah "Şüphesiz sizin bilmediğinizi ben bilirim" dedi. Ve Adem'e isimlerin hepsini öğretti. Sonra onları meleklere yöneltip: "Eğer doğru sözlüyseniz, bunları bana isimleriyle haber verin" dedi. Dediler ki: "Sen yücesin, bize öğrettiğinden başka bizim hiçbir bilgimiz yok. Gerçekten sen, herşeyi bilen, hüküm ve hikmet sahibi olansın." (Allah "Ey Adem, bunları onlara isimleriyle haber ver" dedi. O, bunları onlara isimleriyle haber verince de dedi ki: "Size demedim mi, göklerin ve yerin gaybını gerçekten ben bilirim, gizli tuttuklarınızı ve açığa vurduklarınızı da ben bilirim." Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi, (böylece) kafirlerden oldu. (Bakara Suresi, 30-34)
https://huzur-pinari.forumdizini.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HZ. İBRAHİM'E GELEN MELEKLER
» Kur'an okuyanın yanına melekler gelir mi?
» İKİŞER ÜÇER VE DÖRDER KANATLI ELÇİ MELEKLER